Novinky ze světa motorů

Jak poznat bourané auto: Podrobný návod v 8 krocích

Riziko koupě nepřiznaně bouraného auta patří k největším nástrahám spojených s nákupem ojetiny. Existuje několik indicií, které mohou s odhalením pomoci. V následujícím článku vás s nimi seznámíme a kromě všeobecných zásad přidáme i několik šikovných triků, které neznají zdaleka všichni.

Na rozdíl od divokých porevolučních let už není riziko koupě vyloženě špatně opraveného bouraného kusu natahovaného na dvoře „hupcukem“ tak plošnou a ožehavou záležitostí, neboť přetlak ojetin na trhu naučil kupujícího chovat se řekněme náročněji.

Více informací

Podvody s kilometry: Stáčení zastavíme! Někdy možná…

Kdy se konečně stane stáčení kilometrů trestným činem? Vždyť podle průzkumů skoro polovině ojetých octavií, fabií či passatů v Česku někdo manipuloval s počítadlem.

Drzost některých prodávajících už nezná mezí. Na stůl se nám dostal případ Škody Superb, které během změny majitele ubylo z počítadla minimálně 300.000, ale spíše 600.000 kilometrů! Ke cti výrobce nutno uznat, že to podle fotografií na voze nebylo poznat. V reálu už to nezjistíme – na vše se totiž přišlo v okamžiku, kdy auto někdo ukradl a majitel chtěl po pojišťovně vyplatit cenu superbu, který před čtyřmi lety kupoval za 220.000 Kč.

Více informací